Dünyanın En Popüler Müzisyenleri Belli Oldu! Guinnes Dünya Rekorları En Popüler Müzisyenleri Sıraladı

Guinness Dünya Rekoları, dünya çapında başarılara imza atan, listelerin ilk sıralarından düşmeyen şarkıcıları ‘dünyanın en popüler şarkıcıları’ listesine ekledi. 

Ödülleriyle, başarılarıyla rekorlar kıran, popülaritesiyle zirvede taht kuran bu şarkıcılar kim? 

Gelin, yakından inceleyelim.

6. Ed Sheeran

Aşk şarkılarıyla, romantikliğiyle milyonların kalbini kazanan Ed Sheeran, aldığı ödüller ve kırdığı rekorlarla da başarısını taçlandırdı.

‘Shape Of You’, ‘Thinking Out Loud’ gibi popüler şarkıları listelerden eksik olmayan sanatçı, aylık 77 milyondan fazla görüntülenme ile 6. sırada yerini aldı.

5. Rihanna

Yıllar geçtikçe daha da efsaneleşen dünya starı Rihanna, her sene olduğu gibi bu sene de rekorlar kırmaya devam ediyor.

Super Bowl esnasında ikinci defa bebek beklediğini duyuran sanatçı, hayranlarını bu müjdeyle de sevindirmişti.

Ayda 78 milyondan fazla dinleyiciye ulaşan sanatçı, listede 5. sırada yer alıyor.

4. Taylor Swift

‘Midnights’ albümü ile 2022’nin en çok konuşulan ve dinlenen Taylor Swift, eski şarkılarıyla da hala gündemde olan şarkıcılar arasında. 

Ödülleriyle ve rekorlarıyla da başarısından söz ettiren Swift, ayda 80 milyondan fazla dinleyiciye ulaşarak listenin 4. sırasında yer alıyor.

3. Shakira

Şarkılarıyla ayrı, özel hayatıyla ayrı ayrı manşetlerden düşmeyen Shakira, özellikle çıkardığı ‘Music Sessions Vol.53’ ile listelerin en başından eksik olmuyor. 

Arka arkaya rekorlara imza atan şarkıcı, ayda 81 milyondan fazla dinleyiciye ulaşmasıyla listede 3. sırada yerini aldı.

2. Miley Cyrus

2006-2011 yılları arasında ‘Hannah Montana’ karakteri ile adını dünyaya duyuran sanatçı, çıkardığı her albümle yılın en konuşulan ismi olmayı başardı.

En son çıkardığı Flowers albümü ile listelerin birinci sırasında yer alan sanatçı, kırdığı rekorlarla da başarısını taçlandırıyor. Sanatçı, ayda 82 milyondan fazla dinleyiciye ulaşarak dünyanın en çok dinlenen ikinci sanatçısı oldu.

1. The Weeknd

Son yıllarda attığı her adımıyla adından söz ettiren The Weeknd, dünya çapında milyonlarca hayranının kalbinde yerini korumaya devam ediyor.

Her şarkısı listelerde ayrı ayrı yer alan, bir kere dinlendiğinde loop’ta kalan Kanadalı şarkıcı, ayda 111 milyondan fazla dinleyiciye ulaşarak rekora imza attı. Guiness dünya rekolarında birincilğe hak kazandı.

The Weeknd – Blinding Lights

Dünyanın en çok dinlenen şarkıcıları hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Listede olması gerekiyor dediğiniz sanatçı kim? Fikirlerinizi bizimle paylaşın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir