SES SİSTEMLERİNİN BULUNDUĞU, BELEDİYEYE AİT MİNİBÜS YANDI

KOCAELİ’nin Körfez ilçesinde belediyeye ait etkinliklerde kullanılan ses sistemlerinin bulunduğu minibüs alev alev yandı.

Olay, akşam saatlerinde Tütünçiftlik Güney Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki Belediye Kültür Merkezi önünde meydana geldi. Park halinde olan 41 B 9103 plakalı Körfez Belediyesine ait minibüsten aniden dumanlar yükselmeye başladı. Araç daha sonra alev alarak yandı. Durum itfaiyeye haber verildi. Kültür merkezinde görevli olan çalışanlar ve vatandaşlar da bu sırada yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale etse de alevler sönmedi. Yangın sırasında belediye görevlileri minibüsün içindeki pahalı ses sistemlerini kurtarmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Alevlerin etkisiyle minibüsün arka kısmında bulunan ses sistemleri ve döşeme ile havalandırma yandı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

İlk belirlemelere göre yangının, araç içerisinde bulunan jeneratördeki aşırı ısınma nedeniyle çıktığı belirlenirken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir