Beşiktaş’tan Marsilya’ya transfer

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya, Beşiktaş’ın kadro dışı bıraktığı isimler arasında yer alan Jean Onana’yı kiralık olarak kadrosuna kattığını duyurdu.

Fransız temsilcisinden yapılan açıklamada Kamerunlu futbolcunun sezon sonuna kadar kiralık olarak oynayacağı ve sözleşmesinde satın alma opsiyonun da yer aldığı bildirildi.

Beşiktaş formasıyla tüm kulvarlarda toplamda 10 karşılaşmaya çıkan Jean Onana 1 asist katkısı verdi. Kamerunlu oyuncu 10 karşılaşmada toplamda sadece 188 dakika süre alabildi.

Beşiktaş yaz transfer döneminde Jean Onana’yı Fransa Ligue 1 ekibi Lens’ten 4 milyon euro karşılığında kadrosuna katmıştı.

BEŞİKTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Beşiktaş, 24 yaşındaki Kamerunlu orta saha Jean Onana’yı sezon sonuna kadar Marsilya’ya satın alma opsiyonu ile kiralandığını açıkladı.

Beşiktaş’ta sezon başında Lens’ten 4 milyon Euro’ya transfer edilen ancak beklenen performansı veremeyen Jean Onana, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya’ya kiralandı. Siyah-beyazlı kulüpten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcularımızdan Jean Onana’nın 2023-24 sezonu sonuna kadar satın alma opsiyonuyla geçici transferi hususunda Marsilya kulübüyle anlaşmaya varılmıştır. Jean Onana’ya yeni kulübüne başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir