Davutoğlu: Kılıçdaroğlu beni hayal kırıklığına uğrattı, “Başta böyle protokol yok” dedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la yaptığı protokolle ilgili konuştu. 

“ÖZDAĞ İLE YAPILAN SÖZLEŞME BENİ SÜKUT-U HAYALE UĞRATTI”

Ankara Masası programında soruları yanıtlayan Davutoğlu, “Özdağ’ın siyaset anlayışıyla altılı masanın oluşturduğu dokümanlar arasında hiçbir ortak bağ görmüyorum” diyerek şunları söyledi: 

“Beni sükut-u hayale uğratan açık ne net ifade edeyim Ümit Özdağ ile yapılan sözleşmedir. Hayatım verdiğim söze riayetle geçti. Onun dışında ne diyorum bakın Saadet Partisi’yle istediğimiz hızda gitmiyor ama ben öncelikle ahdim Saadet Partisi’yle seçimleri konuşmaktır. Sonra diğer partilerle de şimdi konuşmaya başlıyoruz çünkü artık vakti geldi. O masa dokümanlar ürettik biz, o dokümanlarla ülkeyi yönetirdik biz. Fakat o dokümanların ruhuna aykırı tavırlarıyla bilinen Sayın Özdağ’ın siyaset anlayışıyla altılı masanın oluşturduğu dokümanlar arasında hiçbir ortak bağ görmüyorum.” 

Davutoğlu, “Sizi hayal kırıklığına uğratan Kılıçdaroğlu muydu?” sorusuna ise “Tabii yani Kılıçdaroğlu’nun o tutumu hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü nasıl birlikte olabileceğiz? Ben yabancı düşmanlığına karşıyım, Türkiye’deki etnik ve mezhebi fay hatlarının tahrik edilmesine karşıyım” karşılığını verdi.

KILIÇDAROĞLU “BÖYLE BİR PROTOKOL YOK” DEMİŞ

Davutoğlu son olarak, bu kırgınlığını Kılıçdaroğlu’na söylediğini ve “Tabii tabii bunu söyledim. Başta yok böyle bir protokol dedi” ifadesine yer verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir